петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тони Мицајков избегал од затвор

idrizovo

Последни вести

Директорот на Прилепскиот тутунски комбинат Тони Мицајков, осуден за проневера, избегал од затвор, пишува весникот Вест.

Како што пренесува весникот, по него е распишана потерница.

Екс-директорот Тони Мицајков во 2010 година беше осуден на петгодишна затворска казна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести