петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тони Михајловски и Део фудбалски коментатори на Радио Слободна Македонија

Емисија се вика „Легни ми на волеј“, а натпреварите кои ќе бидат коментирани ќе бидат објавувани на ФБ профилот на Радио Слободна Македонија.

toni-deo

Поврзани вести

Тони Михајловски  и Део, секој ден ќе коментираат фудбалски натпревари од Светското првенство во разил,  на Радио Слободна Македонија (РСМ), почнувајќи од вечерва во 22 часот со премиерниот меч помеѓу домаќинот Бразил и селекцијата на Хрватска.

Емисија се вика „Легни ми на волеј“, а  натпреварите кои ќе бидат коментирани ќе бидат објавувани на ФБ профилот на Радио Слободна Македонија.
Слушајте фудбал на РСМ со Тони и Део на фреквенциите ширум Македонија и на rsm.mk.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести