понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Тони Паркер потпиша нов договор со „Спарси“

parker-500

Поврзани вести

Французинот Тони Паркер потпиша нов договор со Сан Антонио вреден 43,3 милиони долари.

Паркер на кого договорот со клубот му истекува идната година се обврза и во периодот 2015-2018 година да го носи дресот на „спарси“.

Французинот минатата сезона за шампионот на НБА лигата одигра во просек по 29 на натпревар и имаше ефект од 17 поени и 6 асистенции.

32-годишниот француски репрезентативец кариерата ја почнал 1999 година во Париз Баскет Рејсинг, а во Сан Антонио е од 2001 година.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести