недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Топ 3 интимни фризури кои ги „палат“ мажите

Ви ги откриваме трите интимни фризури кои на мажите им се описливо привлечни и секси

images

Поврзани вести

Кога се во прашање интимните фризури трендовите кај жените дефинитивно се менуваат. А, кога е во прашање машки поглед на женската интимна зона, истражуваањата покажуваат дека мислењата се поделени, па една група момчињата повеќе сакаат жени со природни фризури, додека други преферираат нешто покреативен изгледа.

Во продолжение изборот Топ 3 интимни фризури кои ги „палат“ момчињата 

Природна фризура

best-pubic-hair-removal-cream-women

На мнозинството мажи природната шумичка им е најсекси

 

Изгледот „запуштена“ во меѓуножјето долго се сметаше за неприфатлив, но последните истражувања спроведени меѓу мажите покажале природна бушавата шумичка се врати на листата најсексипилни интимни фризури.

Дури 43 отсто од момчињата се сложуваат дека убаво стилизиран природен облик со минимално уредување им е најпривлечно кај жените.

Бразилка

Дискретна линија или дури мини триаголник на срамната коска дефинитивно е еден од најприлечните изгледи на интимната зона за мажите. Околу 35 отсто од мажите рекле дека таквата фризура им е поим за жена која сака да го задоволи својот маж не криејќи ја убавината на секој дел од своето тело. Но, фризурите во облик на срце, иницијали, стрелки или цветче не се pubic-hair-7сметаат за особено привлечни.

Писта за слетување

Вертикална линија со ширина околу два прста е описот за француска депилација која е златна средина меѓу бразилка и природна фризура. На мажите им е описливо привлечен изгледот на стилизирани влакненца на Венериниот брег, додека продолжувањето на мазен и гол дел на срамните усни им ја распалува страста. Популарната писта ја преферираат 22 отсто од мажите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести