четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Топ 5 секс пози за излудувачки оргазам

orgasam-43cc8e30

Поврзани вести

Иако сте мислеле дека е само мит тоа дека одредени пози во сексот може да им помогнат на жените побрзо да достгнат оргазам, експерите тврдат дека одредени пози не само што помагаат побрзо да се достигне оргазам, туку гарантираат посилен и подобар.

Еве топ 5 пози кои ќе ве доведат до излудувачки оргазам.

Пеперутка или модификувана мисионарска поза

Во оваа поза жената лежи на грб, а колковите и’ се на самиот раб од креветот, додека мажот пенетрира во неа додека стои. Таа потоа ги става нозете на неговите рамења и полека ги крева колковите нагоре.

Вака се добива одличен агол за цервикална стимулација, а длабока пенетрација може да доведе до интензивен оргазам. Со млаку плитка пенетрација, мажот може да го стимулира надворешниот вагинален ѕид и да ја погоди Г точката.

Mодификувано коитално порамнување

Позата се почнува прво мисионерски, а кога мажот длабоко пенетрира во партнерката, таа би требало своите испружени нозе да ги стави меѓу неговите. Тој тогаш би требало да ја префрли тежината напред така што со пенисот цврсто ќе притиска и ќе го трие клиторисот со секое движење. Ова е одлична поза за оние жени кои повеќе сакаат клиторисна стимулација за време на пенетрацијата за да достигне силен оргазам.

На маса

Жената во оваа поза лежи на грб на маса или работна површина додкеа мажот продира во неа додека стои. Може да биде непријатно ако на масата има хартија, молив или кујнски производи.

TS-kitchen-table-86538260-460x250

Но, ако го расчистите просторот ќе имате одлична подлога на која можете да поместувате и лизгате по површината, а и понатаму да имате контакт со партнерот. Тој може да влезе длабоко и да има контрола и не побарува многу акробации.

Ножици

Оваа поза и’ овозможува на жената да има контрола над длабочината и аголот на пенетрација, како и количината на стимулација на клиторисот. Додека мажот лежи на грбот со свиткани колена, жената ви требало да седне на неговиот колк, додека едната ноза му е меѓу нејзините нозе. Жената во оваа поза може да најде соврешна точка за триење на пубичната коска, а пенисот и понатаму да е во неа. Таа може да ја контролира брзината, длабочината, како и притисокот. Ова е дефинитивно поза за достигнување на излудувачки оргазам.

Стоечки

Оваа поза е посебно инспиративна и лесна ако сте многу пониски од својот партнер. Додека тој стои свртен со грб кон ѕид, вие јавнете го, а тој нека ве придржува  со рацете. Во оваа поза се доаѓа до целосна поврзаност и физичка и емотивна. Физички може да биде напорна и секако не е за сите двојки, но е многу препорачлива.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести