недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Топанско денеска без вода

najvoda

Последни вести

Поради изведување на водоводен приклучок, Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода во 9:15 часот утрово, без вода останале дел од жителите во населбата Топанско Поле.

Приклучокот ќе се изведува на улицата Максут Садик број 39, а освен оваа улица, без вода ќе бидат и дел од корисниците од улицата Џон Кенеди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести