среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Топло и сончево време, во среда можен е дожд

Сончево и топло време во деновите пред нас

sonce so oblaci

Поврзани вести

Во следните денови ќе преовладува релативно топло време, најавуваат метеоролозите.

Кон средината на оваа работна недела се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.

За утре, од Управата за хидрометеоролошки работи, најавуваат температурите да се движат од 11 степени во Маврово до 19 степени во Демир Капија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 17-от степен.

Во среда се очекуваат врнежи од дожд и температура од девет до 15 степени.

Во следните денови ќе преовладува повеќе сончево време и благ пораст на температурата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести