среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 40

Топло-ладен десерт: Чашка полнета со сладолед

Наместо обичен сладолед во корнет или чашка, замислете си неодоливо вкусно ледено задоволство во крцкава мала чинија која се јаде, чиј вкус потсетува на крофна со цимет и шеќер, богато прелеано со нутела, карамел и овошје.

Последни вести

Оваа чашка со сладолед изгледа како сон за сите оние кои не можат да си го замислат животот без слатки работи.

Погледнете го рецептот за подговка и нема да зажалите ако го пробате уште денес:

Најчитани вести