сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Топло време со температура до 37 степени

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб југоисточен и источен ветер. Температурата ќе достигне до 37 Целзијусови степени.

Топло време со температура до 37 степени

Топло време со температура до 37 степени

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб југоисточен и источен ветер. Температурата ќе се движи од 31 до 37 Целзијусови степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб југоисточен и источен ветер. Температурата ќе достигне до 37 Целзијусови степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во наредените денови времето ќе биде претежно сончево, суво и топло. Особено топло за овој период од годината се очекува во северните и источните делови од земјава. Извесно зголемување на облачноста се очекува во среда кон крајот на денот и во четврток, со локален дожд, појава на грмежи и благ пад на дневната температура.

Најчитани вести