сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Топол ден, температури до 38 степени

images (2)

Последни вести

Во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 13 до 23, а максималните дневни температури ќе достигнат до 38 степени целзиусови.

Во Скопје, исто така, сончево и многу топло, со слаб јужен и југоисточен ветер. Утринската температура ќе биде до 20, а максималната дневна температура ќе достигне до 35 целзиусови степени.

Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен западен и северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 11 до 20, а максималните дневни температури ќе достигнат до 36 степени.

Утре пак, не` очекува дополнителен пад на температурите. Ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Во крајните западни предели со услови за слаб локален дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести