вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Топол викенд, температура до 33 степени

sunny_day_237833_06743800

Поврзани вести

Времето во земјата ќе биде сончево со мала до умерена облачност и температура од 25 до 33 степени Целзиусови.Во Скопје слично време и температура до 32 степени.

Во недела попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Потоа следува период на стабилно, суво и многу топло време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести