вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Торес го откачи Интер и Атлетико Мадрид

tores otkaci inter

Поврзани вести

Најскапата аквизиција во клупската историја на лондонскиот премиерлигаш Челзи, шпанскиот интернационалец, Фернандо Торес се обиде да стави крај на сите шпекулации кога е во прашање неговата иднина.

Искусниот напаѓач потцети дека има договор со Челзи до 2016 година и дека сака истиот да го испочитува до самиот крај.

“Во овој период од актуелната сезона, сакам целосно да се фокусирам на фудбалските натпревари, не сакам да се замарам со тоа што е напишано во фудбалските весници. Сакам да се фокусирам само на следниот натпревар. Треба да одиграме уште пет, а можеби уште шест натпревари. И кога ќе завршат тие натпревари, јас ќе имам уште 2-годишен договор со Челзи. Сега ја знаете мојата индина, нема да си заминам од “Стемфорд Бриџ” пред 2016 година. Сакам до крај да го испочитувам потпишаниот договор”, изјави репрезентативецот на Шпанија кој подолг временски период важи за најголема желба на Интер и на Атлетико Мадрид.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести