вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Торес погоди на деби-стартот за Милан

tores

Поврзани вести

Фернандо Торес го постигна својот прв гол во дресот на Милан, но сепак неговиот тим не успеа да победи против Емполи.

Фудбалерите на Милан одиграа нерешено 2:2 против Емполи, а по само дваесетина минути игра „росонерите“ губеа со 2:0.

Тонели во 13-та минута донесе предност на Емполи, а осум минути подоцна Пучарели зголеми на 2:0.

Сепак, тимот на Филипо Инзаги до крајот на мечот успеа да постигна два гола и да го избегне поразот. Најнапред Фернандо Торес со неговиот прв гол во дресот на италијанскиот тим во 43-тата минута намали на 2:1, а конечниот резултат го постави Кеисуке Хонда во 58-та минута.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести