вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Торес позајмен во Милан

ab8b1063cc2e71b4684afd577cdb880f

Последни вести

Шпанскиот фудбалски репрезентативец Фернандо Торес од Челзи, ќе настапува во редовите на италијанскиот клуб Милан.

Лондонските „Сини“ го позајмија својот фудбалер во Градот на модата, тврдат медиумите во Англија.

Торес стави потпис на вносен договор со италијанскиот фудбалски состав, од кој што Марио Балотели се пресели на „Енфилд роуд“.

Шпанецот се збогати на „Стемфорд Бриџ“, заработи 50 милиони фунти, како и да е, на 172 натпревара за клубот успеа да постигне 45 погодици.

„Фудбалските клубови Челзи и Милан се договорија околу позајмувањето на Торес во Италија“, велат Англичаните, на својата официјална интернет страница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести