петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Торино нема што да бара на Олимпико

torino nema sto da bara

Поврзани вести

Денеска ќе се одигра само еден натпревар од вонредното 30. коло од италијанската Серија А.

Моментално второпласираниот тим на табелата, Рома, важи за апсолутен фаворит пред стартот на дуелот против гостинскиот тим на Торино, а предводникот на римската “волчица”, Руди Гарсија уште еднаш ги потсети своите фудбалери дека можат веднаш да заборават на популарното “скудето”.

„Јувентус има рекордна сезона, но рекордна сезона има и мојот тим. Се што можеме да направиме е да победиме и да видиме каков ќе биде нашиот пласман на крајот од актуелната сезона. Мора да внимаваме на првенствената табела, но мора да се фокусираме на втората позиција, која е приоритет за Рома. Сега имаме 64 бода, а сакам да имаме 67 бода после натпреварот против Торино. Иако имам неколку повредени фудбалери, сакам мојот тим да заврши на втората позиција на табелата. Ќе дадеме се од себе кога е во прашање борбата за втората позиција, таква е реалноста на Рома”, изјави Гарсија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести