среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Торнадо над Охридското Езеро

ohrigani-nebo

Поврзани вести

Денес околу 16:30 се појави мало торнадо над Охридското езеро, пишува порталот Охриѓани.мк.

Торнадото се задржало околу една минута и го снемало. Потоа следувале силен ветар и дожд на Охридското крајбрежије.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести