понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Торното: Две лица убиени во ресторан на Мекдоналдс (видео)

ubistvo_toronto_torontosun

Последни вести

Две лица се убиени од огнено оружје во еден ресторан на Мекдоналдс во Торонто, по кавга пред шалтер за служење храна, пренесува МИА.

Двајца мажи на возраст од 25 и 40 години се скарале со еден клиент, кој имал огнено оружје. По избивање на тепачка, клиентот со оружјето пукал и ги убил двајцата мажи.

Полицијата наведе дека по прегледот на безбедносните камери ќе се утврди степенот на одговорност на убиецот, кој е повреден во тепачката и пренесен во болница.

фото: torontosun.com

Најчитани вести