петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Торонто поразен на домашен терен

29112014105259_bkn_mavericks_raptors_20141128

Последни вести

Најдобрата екипа во Источната конференција Торонто ноќеска загуби на домашен терен од Далас со 102:106 и ова за нив беше втор пораз пред своите навивачи, а вкупно трет

Најзаслужен за победата на Далас беше Монта Елис, кој 15 од своите 30 поени ги постигна во последната четвртина.

На своето враќање по повредата во тимот на Оклахома Сити на првиот натпревар Расел Вестбрук постигна 32 поена.

На другите дуели беа постигнати следниве резултати: Бостон – Чикаго 102:109, Шарлот – Голден Стејт 101:106, Атланта – Њу Орлеанс 100:91, Детроит – Милвоки 88:104, Хјустон – ЛА Клиперс 85:102, Оклахома Сити – Њујорк 105:78, Индијана – Орландо 98:83, Сан Антонио – Сакраменто 112:104, Денвер – Феникс 122:97, Портланд – Мемфис 99:112, ЛА Лејкерс – Минесота 119:120.

Вечерва се играат шест натпревари: Филаделфија – Далас, Вашингтон – Њу Орлеанс, Атланта – Шарлот, Кливленд – Индијана, Јута – ЛА Клиперс и Милвоки – Хјустон.

Пласман Источна конференција: Торонто 13-3 (победи-порази), Вашингтон 9-5, Чикаго 10-6, Милвоки 10-7, Атланта 8-6,…

Пласман Западна конференција: Мемфис 14-2, Голден Стејт 13-2, Портланд 12-4, Хјустон 12-4, Сан Антонио 11-4,…

Извор: МИА

Најчитани вести