понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тотален хаос во СДСМ, се демантира себе си за 24 часа

sdsm

Поврзани вести

СДСМ за само 24 часа испрати две различни соопштенија до јавноста околу усвојувањето на предлог листите за пратеници на Конгресот кој што се одржа во текот на вчерашниот ден, пренесува порталот „Курир“.

SDSM-kongres500

Вчера, СДСМ во првото соопштение ја информираа јавноста дека листите на пратеници за претходните парламентарни избори биле усвоени со ОГРОМНО МНОЗИНСТВО.

Денеска, соопштението на СДСМ вели друго. Во својата писмена реакција СДСМ велат дека присутните членови на Централиот одбор на СДСМ, дале ЕДНОГЛАСНА поддршка на кандидатските листи за пратеници.

sdsm-dnevnik500

 

СДСМ е фатена како во 24 часа сака да ја менува реалноста. Очигледно, ова е резултат на желбата на СДСМ да се претстави пред граѓаните како партија во која нема никакви проблеми, што по се изгледа е далеку од вистината.

Додека траеше Конгресот во медиумите излегуваа најразлични информации дека Конгресот се одвивал во тензична атмосфера за тоа кој да се најде на листите за пратеници на СДСМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести