недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тотенхем чека да или не од Луи ван Гал

totnhem da ili ne van gal

Поврзани вести

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем откри дека клупските челници веќе оствариле контакт со актуелниот селектор на фудбалската репрезентација на Холандија, Луи ван Гал, кој во следните неколку дена ќе даде одговор на прашањето дали сака да биде менаџер на популарните “петли” во новата клупска сезона.

“Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви веќе оствари контакт со агентот на Ван Гал. Мислам дека има и официјална понуда за трофејниот холандски стручњак. Актуелниот менаџер на “петлите”, Тим Шервуд веќе ги информираше клупските челници дека нема да биде помошник на Ван Гал. Мислам дека во следните неколку дена ќе имаме и одговор од Ван Гал, ќе видиме дали ја прифаќа понудата да биде менаџер на Тотенхем”, изјави анонимниот извор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести