четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Тотенхем и понатаму верува во очајниот Ламела

lamela

Поврзани вести

Челниците на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, потврдија дека аргентиснкиот интернационалец, Ерик Ламела и во пролетниот дел од актуелната сезона ќе настапува на “Вајт Харт Лејн”.

 

Најскапата аквизиција во клупската историја на популарните “петли”, купен од Рома за рекордни 36 мил. евра, беше дел од стартниот тим само на три натпревари во новата сезона, а остнатите ги започнуваше или на клупата за резервни фудбалери или истите ги следеше од свечената ложа.

 

Во изминатите неколку недели актуелна беше приказната дека малдиот крилен напаѓач ќе биде ставен на трансфер листата или ќе биде позајмен на некој друг клуб во кој ќе има статус на стандарден првотимец.
Најзасинтересирани за 6-месечна позајмица беа челниците на италијанските калчолигаши Лацио, Јувентус и Интер, но новиот менаџер на Тотенхем, Тим Шервуд потврди дека Ламела ќе остане во Лондон и дека во пролетниот дел од сезоната ќе има далеку поголема

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести