вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тотенхем не заслужи таков срам на Стемфорд Бриџ

totenhem ne zasluzi

Поврзани вести

Точно дека звучи убедливо триумфот од 4:0, но фудбалерите на Тотенхем не заслужија толку убедливо да загубат од градскиот ривал, тимот на Челзи.

Најинтересниот саботен натпревар од 29. коло во англиската Премиер лига, одигран на “Стемфорд Бриџ”, освен по погодоците ќе биде запаметен и по почетничките грешки на гостинските фудбалери кои директно му помогнаа на Челзи да забележи толку убедлива победа и да ги запише планираните три бодови.

За прв пат, во новата сезона од англиската Премиер лига, актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед одигра шампионски и на импресивен начин забележа заслужен триумф од 3:0 над домашниот тим на ВБА.

Повратникот во репрезентативниот дрес на Македонија, Горан Попов и овој натпревар го следеше од свечената ложа.

Резултати: ВБА – Манчестер Ј. 0:3, Кардиф – Фулам 3:1, Кристал Палас – Саутемптон 0:1, Норвич – Стоук 1:1, Челзи – Тотенхем 4:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести