понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Тотенхем се ослободува од скапо платениот Ламела

Најскапата аквизиција во клупската историја на популарните "петли", од Рома беше купен за 30 мил. евра, се уште ги нема оправдано големите очекувања и најчесто натпреварите ги започнува од клупата за резервни фудбалери.

lamela

Поврзани вести

Италијанскиот калчолигаш Фиорентина е последниот клуб кој покажа интерес за аргентинскиот интернационалец од редовите на лондонскио премиерлигаш Тотенхем, Ерик Ламела.
Најскапата аквизиција во клупската историја на популарните “петли”, од Рома беше купен за 30 мил. евра, се уште ги нема оправдано големите очекувања и најчесто натпреварите ги започнува од клупата за резервни фудбалери.
Челниците на италијанскиот калчолигаш во следните неколку дена ќе испратат официјална понуда за 6-месечна позајмица со опција на крајот од сезоната да биде откупен договорот на 21-годишниот крилен напаѓач за околу 25 мил. евра.
Освен “виолетовите”, понуда за позајмица најавија и раководните лица на шпанскиот прволигаш Атлетико (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести