понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тоти и фрли ракавица на старата дама

toti frli rakavica

Поврзани вести

Легендарниот капитен на Рома, Франческо Тоти и понатаму е убеден дека неговиот тим може да му парира на сега веќе старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус.
Дали е точна теоријата на поранешниот репрезентативец на Италија ќе дознаеме веќе во недела кога е на програма меѓусебниот дуел на “Олимпико”.

„Сите знаеме кој е новиот шампион на Италија, знаеме дека шампионатот не може да понуди нешто ново. Сепак, кога играат Рома и Јувентус, тоа не е само еден обичен натпревар. Подготвени сме за тој предизвик, одлучни сме да славиме во тој натпревар. Сакаме на сите да им покажеме дека нема некоја голема разлика помеѓу двата клуба. Рома може да му парира на Јуве, не се толку посилни од нас. Немам што друго да додадам кога е во прашање шампионската титула на Јувентус”, изјави принцот од Рим.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести