сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Традицијата продолжува, моторџиите низ Битола

moto

Поврзани вести

Денеска по четврт пат од плоштадот Магнолија низ Битола па во Трново се упатија битолските моторџии – конзули.

Очекуваат преку 200 посетители од градот и пошироко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести