понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Траект удри во брег во Сплит, повредени неколку патници

trajekt_jadrolinija

Последни вести

Траект удрил во брег на пристаништето во Сплит при што повредени биле неколку патници.

Траектот кој допловил од Шолта почнал да маневрира на пристаништето за да ги истовари патниците и возилата. При маневарот му се оштетило едно од цревата за хидрауликата при што останал без управуач и со страната удрил на рампата за истовар.

Нјголем дел од патниците веќе биле во гаражата и се подготвувале да влезат во автомобилите при што паднале на подот.

Итната помош однела четири патници.

Очевидци велат дека вистинска среќа е што некој од авотмобилите не се придвижил и не потиснал некој од патниците меѓу нив.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести