среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Трагедија: Бебе загина кај Демир Капија

Утрово се случила тешка сообраќјна несреќа меѓу Демир Капија и Удово.

soobrakajksdhdshsdhdshsdha

Последни вести

Како што информираат од полицијата, несреќата се случила кај месноста Арсова лака кога дошло до директен судир помеѓу две патнички моторни возила со српски регистарски ознаки, форд фиеста и шкода фабија.

Во несреќата загинало 8 месечно бебе и 7 лица се повредени.

Бебето починало на пат кон болница а за останатите повредени сеуште нема детали, како ни за причините за несреќата.

Во моментов на лице место увид прави полицијата и јавен обвинител од Кавадарци.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести