четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Трагедија: Девојче се удави во Стара бања во Куманово

banja-1-640x359

Последни вести

Тринаесетгодишно девојче вчера попладне се удавило во кумановското село Проевце, во водите на напуштената кумановска Стара бања.

Според првичните информации на МВР, сега починатото девојче од ромска националност се удавило во водите на Стара Бања околу 15 часот и 30 минути.

Подетални информации околу немилиот настан МВР најавува во текот на денот.

Најчитани вести