вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Трагедија: Две деца и деветмесечно бебе изгореа во пожар

pozar

Поврзани вести

Пет лица, меѓу кои две деца и едно бебе настрадаа во пожар кој зафати куќа во Шефил.

Покраj децата во пожарот животот го загубиле и нивната баба Анум Парваиз (54) и нивната тетка Шабина Бегум (20).

Според кажувањата на нивен близок роднина бебето кое изгорело било старо само 9 месеци.

-Пред неколку часа тие живееја како секое нормално семејство, а сега повеќе ги нема, изјавил роднина на загинатите.

Локалната противпожарна служба потврдува дека во пожарот настарадале 5 луѓе, а веќе е покрената и истрага која треба да утврди кои се причините за пожарот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести