петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Трагедија: Јахта распарчи малолетничка додека нуркала

luksuz-jahta-nautika-ecrider-superjahta-italija_99

Поврзани вести

Шестнаесетгодишната Германка Ј.К. настрада смртно во стравична несреќа која се случила изутринава во пределот на јужниот Фажански канал.

Таа нуркала кога на неа налетала моторна јахта долга 13.6 метри која пловела под италијанско знаме.

Како што велат од Министерството за поморство, на брегот на полуостровот Пунтижел наспроти островчето Козада, го нашле телото на мртва женска личност во нуркачкиот оддел. Очевидците опишале што се случило, па набрзо било потврдено дека станува збор за Ј.К.

Телото било префрлено во Заводот за итна медицинска помош, но било констатирано дека Германката починала поради здобиените тешки телесни и смртоносни рани и ампутација на делови од телото. Истрагата е насочена кон моторната јахта наречена Con Tici, со италијанско знаме, долга 13.6 метри и моторна сила од 330 kW, во сопственост од Л.Ф. од Италија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести