четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ТРАГЕДИЈА: Марина и осумгодишниот Јован загинаа во поплавите

marina-jovanuyk76i76i6

Поврзани вести

Bо големото невреме кое пред два дена во зафати Скопје и околината животот го загубија најмалку 21 лице, меѓу кои триееи двегодишната Марина Велиновска и осумгодишниот Јован од Крива Паланка.

Невремето ги зафатило на обиколницата, од надојдениот порој од Скопска Црна Гора, додека мајката и синот се враќале од Охрид за Крива Паланка преку скопската обиколница.

Нека почиваат во мир.

Најчитани вести