петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

ТРАГЕДИЈА: Плакар падна врз едногодишно дете

urgenten-centar-1-640x412

Последни вести

Еднокрилен плакар паднал врз на возраст од една година. Несреќата се случила вчера околу 11,00 часот во Скопје на ул.„Радишанска“.

Детето се здобило со фрактура на черепот и внатрешно крварење, пренесено е во Ургентен центар – КАРИЛ и задржано на лекување.

Најчитани вести