сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ТРАГЕДИЈА: Почина малолетно девојче по пад од скутер

Најверојатно ова малолетно девојче настрадало, откако претходно паднало од скутерот и од добиените повреди починало на лице место.

Нoви детали за двојното убиство во Козле

Нoви детали за двојното убиство во Козле

Поврзани вести

Во битолско почина малолетно девојче откако претходно паднало од скутер.

Битолската полиција рано утринава била известена дека во близина на фудбалското игралиште во селото Долно Српци е забележано починато женско лице.

Полиција на лице место во непосредна близина на починатото лице пронашла паднат скутер. Од извршениот увид било утврдено дека 17 – годишната Дијана починала како последица на сообраќајна несреќа.

Најверојатно ова малолетно девојче настрадало, откако претходно  паднало од скутерот и од добиените повреди починало на лице место.

Најчитани вести