петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Трагедија: Скопjaнецот кој загина кај Мавровка ја носел жена му да се породи

За да биде уште потрагично, младиот скопјанец кој загина синоќа, брзал да ја однесе сопругата на породување.

fotonesreka

Поврзани вести

Неколку часа по сообраќајката кај „Мавровка“,во која 33-годишниот Блаже И. го загуби животот, неговата сопруга се породила и се наоѓа на Клинички центар „Мајка Тереза“

Триесет и тригодишен скопјанец од населбата Илинден го загуби животот во стравотна сообраќајна несреќа кај „Мавровка“. Жители на скопската населба Илинден раскажуваат дека несреќата се случила додека 33-годишниот Блаже И. ја носел сопругата да се породи, јави Утрински.

Во возилото со нив била и неговата мајка, која е повредена и задржана на лекување. Неколку часа по несреќата, неговата сопруга се породила и се наоѓа на Клиниката за гинекологија и акушерство – Скопје. Лекарите од таму велат дека родилката е во стабилна здравствена состојба.

 

Во сообраќајката учествувале три патнички возила и четворица пешаци кои во тој момент преминувале преку еден од булеварите. Повредените во стравотна несреќа на Бит-пазар, за среќа, поминале со полесни телесни повреди и некои од нив се пуштени на домашно лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести