Балкан

Трагедија: Шлепер влета во куќа откако возачот почина зад воланот

Трагедија: Шлепер влета во куќа откако возачот почина зад воланот

Возачот на камион чиј идентитет се уште не е познат, настрада во несреќа која се случи денеска кај Жабљанскиот мост. Како што јавуваат српските медиуми, човекот починал зад воланот на шлеперот што го возел при што излетал од патот и се забил во куќа.

Несекојдневната несреќа се случи во попладневните часови, а наводно во несреќата е повредена една жена која е пренесена во болница. Шлеперот со регистарски таблички од Кикинда превезувал пченка која откако возилото се забило во куќата се растурила по патот.

sleper-kuka2

Полицијата се уште официјално не се огласила за несреќата, а пожарникарите на местото на несреќата со помош на тешки машини го извлекуваа шлеперот и се обидуваа да допрат до несреќниот возач.