четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Трагедија: Тројца браќа починаа во тешка сообраќајна несреќа

183286

Поврзани вести

Србија ја потресе уште една трагедија. Тројца браќа враќајќи се од роденденска прослава загинаа во сообраќајна несреќа.

22-годишниот Милош, 18-годишниот Далибор и 16-годишниот Марко Милојевиќ рано утринава загубиле контрола враќајќи се од роденденска забава на своја другарка која полнела 18 години. За жал, момчињата починале на лице место откако со својот „Голф 4″ движејќи се со голема брзина удриле во столб.

Семејството на тројцата браќа е скршено од болка. Мајката и таткото се завиени во тага и болка откако ги изгубија трите сина во ист ден.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести