сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 37

Трагедија: Трудница од Куманово не се разбуди од анестезија

brza-pomos

Поврзани вести

Tрудница од Куманово синоќа почина на пат кон скопските Клиники, откако примила анестезија.

МВР информира дека и покрај сите напори на лекарите да ја реанимираат, трудницата не се разбудила по примената анестезија во кумановската болница.

Се работи за 45-годишната Слаѓана Д. која инаку остави три дечиња зад себе.

Во 20 часот на скопските Клиники била констатирана смрт.

Телото е дадено на обдукција.

Најчитани вести