четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Трагедија: Ученик почина за време на големиот одмор

musaskolo

Поврзани вести

Единаесетгодишен ученик од Зеница починал за време на големиот одмор откако се скарал со другарите.

Несреќата се случила во училницата за време на одморот, по што момчето Х.М. паднало на земја.

Во тек е истрагата, а пред училиштето се собираат родители кои доаѓаат да си ги земат децата.

Директорот на училиштето „Муса Чазим Чатиќ“, Есад Чоровиќ, за босанскиот портал Абаз вели дека не може да каже ништо повеќе до крајот на истрагата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести