петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Трагедија во Франција, загина дете, 11 лица повредени

tragedijaaa

Последни вести

Трагедија ја потресе Франција.

Во предградие на Париз утринава во експлозија се урна една четирикатна зграда и притоа загина едно дете, а најмалку 11 лица се повредени, јавија француските медиуми, повикувајќи се на локалните служби.

-Седум возрасни и пет деца се водат како исчезнати, изјави представник на противпожарна служба во Париз, додавајќи дека се уште не е познато што е причината за експлозијата.

Сомневањата паѓаат на протекување плин.

-Во тек е пребарување на урнатините и бараме уште можни жртви, а заради несреќата е мобилизован доста медицински персонал, рече претставникот на противпожарната служба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести