четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Трагедија во Хрватска, воз усмрти тинејџери

Како што пренесуваат локалните медиуми, заљубениот пар ги усмртил возот кој се движел од Шибеник кон Перковиќ.

voz

Поврзани вести

Страшна трагедија ја потресе Хрватска откако заљубени тинејџери на возраст од 19 и 16 години загинаа во железничка несреќа, додека шетале по шини слушајќи музика.Несреќата се случила вчера вечер околу 23 часот во близина на местото Ражина во Хрватска.

Како што пренесуваат локалните медиуми, заљубениот пар ги усмртил возот кој се движел од Шибеник кон Перковиќ.
До несреќата дошло кога момчето и девојката шетајќи по шините, не успеале да го слушнат залетаниот воз, бидејќи слушале музика со слушалки на уши.

Не помогнало ниту силното трубење на возот, кој ги усмртил на лице место.Шините биле омилено место на младиот заљубен пар, каде што често шетале враќајќи се од локалниот трговски центар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести