Македонија

Трагедија во Кисела Вода: Тинејџерка се фрли од зграда

Трагедија во Кисела Вода: Тинејџерка се фрли од зграда

Во скопската општина Кисела Вода голема трагедија ги потресе жителите, пренесува Пресс24.

Според информациите до кои дошол порталот, тинејџерка на возраст од 19-години си го одзеде животот скокајќи од зграда.

Засега не е познат идентитетот на девојчето, ниту пак кој е мотивот за самоубиството.

На местото на трагичниот настан врие од полиција.