недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Трагедија во Крива Паланка: Паднал од покрив и починал

Несреќа во Крива Паланка, загина на лице место додека работел на покривот.

policiskalentanasa

Поврзани вести

Млад кривопаланчанец загинал додека работел на покривот на својата куќа.

Триесет и едногодишниот Виктор Д. Го загуби животот вчера додека работел на покривот од семејната куќа на улицата 8-ми Октомври, соопштија денеска од Министерството за внатрешни работи.

Виктор Д. изведувал градежни активности на покривот од куќата, кога изгубил контрола и паднал. Загинал на лице место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести