вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Трагедија во Куманово

policija1

Последни вести

Четириесет и девет годишен маж почина денеска ловејќи риба на реката Кумановска, откако трската му се заглавила во жиците на далеководот, објави Сител.

Четириесет и девет годишен маж почина денеска ловејќи риба на реката Кумановска, откако трската му се заглавила во жиците на далеководот, обајави Сител.

Рибарот починал од силниот струен удар oткаkо сакал да ја извади рибата што ја уловил, но трската му се закачила на жиците од далеководот, од кој со струја се снабдуваат не само околните куќи туку и неколку фабрики.

Несреќата се случила денеска околу 17 часот на улицата „Дане Божинов“ во Куманово. 49-годишниот маж имал видливи изгореници по целото тело.

На местото на несреќата пристигнало и неговото семејство и брзата помош, која ја жал, само ја потврдила смртта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести