сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 10

Трагедија во Новаци: Загина параглајдерист од Унгарија

Странецот со леталото удрил во далековод, паднал на земја и починал.

Загина параглајдерист во прилепско

Загина параглајдерист во прилепско

Поврзани вести

Параглајдеристот Ференц Берецки од Унгарија кој учествува на меѓународниот натпревар за параглајдеристи „Крушево Опен“, попладнето го загуби својот живот во непосредна близина на селото Мусинци.

Од СВР-Битола потврдуваат дека несреќата се случила по удар на параглајдеристот во далекувод, но деталите за немилиот настан ќе бидат соопштени во текот на утрешниот ден.

Најчитани вести