вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Трагедија во Прилеп: Автобус удри жена

Прилепчанка загина на лице место откако млад возач на автобус синоќа удри во неа.

soobrakajka

Поврзани вести

Трагедија во Прилеп, жена го загуби животот во сообраќајна незгода.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, синоќа, околу 22.20 часот на раскрсницата од улиците Марксова и Егејска се случила сообраќајна незгода која била фатална за 45-годишната Виолета С.

Додека поминува улица, во неа удрил автобус управуван од 25-годишниот И.В.

Од здобиените повреди, таа починала на лице место.

Полицијата работи на откривање на причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести