вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Трагедија во Прилеп: Три дечиња тешко повредени

kliniki-brza-pomos-urgenten

Последни вести

Вистинска драма се одвивала синоќа во Прилеп.  Десетгодишни дечиња кои си играле на улицата „Борис Кидрич“ заедно со 26-годишниот С.У. во контејнер пронашле црна вреќа со непозната зрнеста и топчеста материја и празни  патрони од ловна пушка, кои ги истуриле на куп и со чкорче од кибрит ја запалиле смесата, објавува порталот „Курир“.

Смесата направила силно осветлување и експлодирала, при што ги повредила.

Дечињата биле пренесени во ЈЗУ-Борка Талески – Прилеп каде им се констатирани тешки телесни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести