петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Трагедија во Слупчане: Мало девојче загина во сообраќајка

Трагедија во кумановско, мало девојче жртва во сообраќајна незгода

soobrakajka

Поврзани вести

Шестгодишно девојче го загуби животот во сообраќајна незгода која се случила вчера во кумановско Слупчане.

Мало девојче почина на лице место откако во неа удрил автомобил, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Трагичната несреќа се случла вчера околу 14.30 часот во селото Слупчане.

Ф.Д. управувавјќи со камион „форд транзит“ удрил во шестгодишната Елма Шабани. Од последиците здобиени од ударот девојчето загинало на лице место.  Смртта ја констатирал доктор, а полицијата извршила увид на местото и работи на расчистување на трагедијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести