петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Трагедија: Жена усмртена од својот ротвајлер

rotvajler-1375167699-345999

Последни вести

Марија Кишереш од Суботица утрово е пронајдена мртва во својот дом во кој живеела сама.

Полицијата се сомнева дека ја усмртило нејзиното куче ротвајлер. Случајот го пријавил нејзиниот внук кој живеел во близина.

Повозрасната жена веднаш била префрлена во болница, но докторите констатирале смрт.

Полицијата извршила увид, а песот е усмртен.

Најчитани вести