сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Трагична несреќа во Манила: Најмалку 22 загинати

manilanesreka

Поврзани вести

Во трагична сообраќајна незгода во филипинската престолнина Манила животот го загубија 22 лица.

Во тешка сообраќајна незгода, 22 лица го загубија животот, а 20 се пренесени во болница со сериозни повреди,  откако рано утринава автобус кој се движел со голема брзина ја пробил заштитната ограда на автопатот, а потоа удрил во комбе.

Според полицијата, причинита за несреќата се’ уште е непозната, но најверојатно е од големата брзина со која се движел автобусот.

Сообраќајните ензгоди се чести на Филипините бидејќи не се почитуваат сообраќајните правила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести