петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Трајановски: Акцијата на Бит Пазар нема да е последна

bit (1)

Последни вести

Инспекциските служби ќе продолжат со акции преку кои ќе се отстрануваат дивите тезгаџии од локациите каде тоа не е довзволено, рече денеска скопскиот градоначалник, Коце Трајановски.

„Да точно е дека денеска на Бит Пазар се одвиваше инспекциска акција против дивите продавачи. Во акцијата учествуваа инспекциските служби на Град Скопје, општина Чаир и пазарната инспекција, како и екипи на Министерството за внатрешни работи. Оваа акција нема да биде последна. Ќе продолжиме се додека од сите локации не ги отстраните дивите продавачи“, рече Трајановски.

Трајановски додаде дека акции на испекциските служби и МВР од ваков тип нема да се спроведуваат само кај Бит Пазар, туку и на сите останати локации каде ќе биде забележано поставување на диви тезги.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести